Aktuálně

Až do prázdnin čeká Českobrodskou na úrovni Běchovic i Újezdu nad Lesy nefalšované peklo

3. 3. 2018 ČB stop 1

Známou výpadovku z Prahy na Úvaly a Kolín – Českobrodskou – čeká od pondělí 5. března 2018 čtyřměsíční období hororu. I když bude uzavření z dáli avizováno na obou příjezdových směrech, přesto se čeká, že v prvních dnech bude docházet ke kolapsům dopravy.

Samotná Českobrodská z Prahy ven bude natvrdo „přišpuntována“ značkou zákaz vjezdu za křižovatkou se zprava přicházející ulicí Do Říčan v Běchovicích (tedy kousek za známým zahradnictvím vlevo). Rovně, tedy původním kýženým směrem, bude moci jen MHD a místní s povolením. Pokud to bude část řidičů zkoušet na férovku, tak zřejmě narazí… Případné otáčení či cesta do Dubče nikomu nepomůže a místo se poměrně jistě ucpe.

Doporučujeme tedy všem, aby se řídili dopravním značením objížďky a včas, tedy ještě než by dojeli ke dvojitým světlům (u parkoviště PR a zastávky vlaku a po pár metrech u přechodu) to vzali doprava na okruh a dále po objížďce.

Snímek je z obráceného směru, lepší jsme nenašli...

Snímek je z obráceného směru, lepší jsme nenašli…

Ve směru do Prahy bude zákaz vjezdu na vícero místech a bude testovat schopnost řidičů číst. Opět po řadě varování řidiči zjistí, že na úrovni Lidlu vlevo v Újezdu nad Lesy (u dvojsvětel), se rovně jet nesmí (opět mimo MHD a povolenkářů). Objížďka na Prahu zde vede doprava do ulice Staroklánovická a je značena. Návrat pak z okruhu za Běchovicemi.

Druhá, dobře míněná značka zákaz vjezdu, na řidiče čeká na konci Újezda (zhruba tam, kde je „30“ u rybníčka na pravé straně, o kus dál jsou koně). I zde bude docela neveselé případné otáčení. Tak to raději netestujte.

V úvahu přichází i (ne)řešení, vzít to na Kolín nebo od něj přes Koloděje. S ohledem na šířkové uspořádání silnic to nebude úplně ta pravá cesta, byť to jistě většina řidičů alespoň jednou zkusí. Pak se dají i zde čekat pomalu se sunoucí kolony.

Držme tedy obyvatelům jak Běchovic, tak i Újezdu nad Lesy všechny palce, ať to přežijí. A možná ještě více pak lokalitám jako Dubeč, Koloděje, Sibřina, Hájek u Uhříněvsi, Květnice či Dobročovice, kudy se naštvaní řidiči budou snažit projet jako pokusem za oficiální objízdnou trasu.

Jo, kdyby se tak nevlekla SOKP 511 se souběžnou stavbou přeložky I/12, tak by to bylo hned veselejší :-)

V přílohách mapka dopravních opatření a TZ od TSK:

mapka

TZ TSK

Českobrodská Běchovice ven 021

Za křižovatkou bude od Prahy zákaz vjezdu!

Starokolínská a Novosibřinská v Újezd nad Lesy 027

Zde bude na Prahu druhý zákaz vjezdu!