Aktuálně

Jižní spojku čeká další dopravní peklo

13. 7. 2016 Jižní+spojka+5.+Května+–+Barr.most+–+křižovatka++5.+května

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájí v sobotu 16. července 2016 opravu části vozovky na Jižní spojce v pravém jízdním pruhu ve směru k Barrandovskému mostu. Oprava v délce 1065 m a šířce 4 m potrvá do 31. července 2016.

Jedná se o opravu pravého jízdního pruhu komunikace Jižní spojka ve směru do centra. Oprava bude prováděna v úseku křížení Jižní spojky a 5. května. Bude provedena fréza s následnou obnovou povrchu. V místech potřeby budou lokálně provedeny sanace podkladních vrstev. Bude obnoveno vodorovné dopravní značení. Dopravní opatření: Uzavírka pravého jízdního pruhu komunikace ve směru do centra. Doprava bude svedena do dvou jízdních pruhů.

V tomto prostoru mohou řidiči očekávat zmatky kamioňáků a nervozitu ostatních řidičů. Jak jsme si mohli již v sobotu ověřit, tak potenciál pro vznik kolon je zde opravdu veliký (dodatečná pozn. red.). Opět je jasně vidět, že Městský okruh není na tranzitní dopravu stavěný a když potřebuje opravit, tak zde vzniká skoro neřešitelná dopravní situace. A závěrem? Bez dostavby SOKP 511, tedy té části Pražského okruhu (vnějšího), která spojí dálnici D1 s D10 a 11 (i D8), to bude v jihovýchodní části metropole vždy dopravně velmi špatné…, milá vládo i Brusele!

Zdroj: TSK