Aktuálně

Noční manévry obřího transformátoru na Pražském okruhu

24. 2. 2017 cesta

V noci ze soboty 25. na neděli 26. února 2017 bude přes část území hlavního města Prahy přepravován nadměrný náklad. Dotčen bude i Pražský okruh. Informoval o tom pražský magistrát. Ten ale poněkud pozapomněl, že druhé část noční veselice se má konat i o den později. Malá noticka se totiž objevila na serveru TSK, který avizuje pokračování v noci z neděle 26. na pondělí 27. února 2017.

V prvém případě půjde o převoz velmi těžkého transformátoru s hmotností 433 tun a ani délka soupravy nebude malá – 72 metrů. Pojede se z rozvodny v Řeporyjích pryč. Přepravu zajišťuje firma NOSRETI, a.s. Ve druhém případě bude již malinko menší transformátor, jen 304 tun a další rozměry pak 40 x 3,8 x 5,4 metru přesouván od nádraží v Řeporyjích do rozvodny Praha Řeporyje.

Kromě místních komunikací se přeprava dotkne i části Pražského okruhu, zhruba mezi exity 19 a 21. Předpokládaná doba prvního transportu je cca mezi 23:55 až 02:10 hodin. Časy jsou pouze orientační a budou se měnit dle pokynů policie ČR a případně počasí. Ve druhém případě se čeká omezení mezi 23:00 až 01:45 dalšího dne.

Trasa přepravy na území metropole v prvním případě: Výjezd z objektu rozvodny Řeporyje – ulice K Austisu – Ořech, ulice Slivenecká Baarovo náměstí – Karlštejnská – protisměrem sjezd na Pražský okruh (D0 – EXIT 19) – výjezd z Pražského okruhu (D0 – EXIT 21) – Poncarova – K Třebonicům – cíl je v areálu firmy STAPO Praha.
Trasa přepravy na území metropole ve druhém případě: Výjezd od Řeporyj (Praha, nádraží) – ulice Nad Náměstím – Ořešská – nájezd na Pražský okruh (D0 – EXIT 19) – výjezd z Pražského okruhu (D0 – EXIT 21) – ulice Poncarova – opět nájezd na Pražský okruh (D0 – EXIT 21) – výjezd z Pražského okruhu (D0 – EXIT 19), –  ulice Ořešská –  Karlštejnská – Slivenecká – K Autisu – objekt rozvodny Řeporyje.

Pokud má někdo pocit, že se transport zbytečně courá po D0, nechť si uvědomí jeho hmotnost. Nejkratší cestou to prostě nejde, pak by se asi musely mosty stavět znova…

Soupravy bude řádně označeny obrysovými a výstražnými světly a bude mít vlastní doprovodná vozidla se zapnutými výstražnými světly a současně budou mít i doprovod a asistenci dopravní policie po celé trase.

cesta

Trasa prvního přesunu…