Aktuálně

Od dálnice D11 k dálnici D8 pojede v noci Pražským okruhem nadměrný náklad

6. 2. 2017 DAN-CZECH SPECIALTRANSPORT 003

V noci z pondělí 6. února na úterý 7. února 2017 bude přes část území hlavního města Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o soupravu s velkou hmotností (199,5 t) a zejména šířkou (8,3 m). Informoval o tom pražský magistrát s tím, že předpokládaný příjezd na hranice Prahy je v 01:00 hodin 7. února, výjezd z Prahy v cca 02:00 hodin.

Souprava vezoucí strojní zařízení z Ostravy do Mělníka bude řádně označena obrysovými a výstražnými světly a bude mít vlastní doprovodná vozidla se zapnutými výstražnými světly a současně bude mít i doprovod a asistenci dopravní policie po celé trase. Přepravu zajišťuje firma DAN-CZECH SPECIALTRANSPORT, s.r.o.

Při pohledu na následující trasu si člověk uvědomí, jak by dopravě výrazně pomohlo dokončení celé dálnice D0 – v tomto případě pak stavby SOKP 520.

Trasa přepravy na území Prahy:

D11, hranice Prahy, Olomoucká – D0, Pražský okruh (bez vjezdu na most nad ul. Chlumecká/Náchodská) – sjezdem couvání protisměrem nájezdovou rampou na ul. Náchodská/Chlumecká – Náchodská (otočení u firmy ELKOV) a protisměrem sjezdovou rampou zpět na D0, Pražský okruh (opět bez vjezdu na most nad ul. Chlumecká/Náchodská) – D0, Pražský okruh – Novopacká – Kbelská – Cínovecká, hranice Prahy, D8.

Zdroj: MHMP