Aktuálně

Práce na novém sjezdu z Jižní spojky na Chodovskou jsou v plném proudu

28. 2. 2017 Jižní spojka - budování sjezdu na Chodovskou 004

Již zhruba tři týdny se řidiči na Jižní spojce ve směru od Lanového mostu u sjezdu na Spořilovskou zajímají o to, co se to děje za svodidly na pravé straně. Nejprve zde zmizel keřovitý nálet a dnes se již objevila i hluboká díra v zemi. Máme pro ně dobrou zprávu. Konečně probíhá realizace tolik potřebného sjezdu na Chodovskou ve směru na Prahu 10.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájila na počátku února přípravné práce na výstavbě nové sjízdné rampy z Jižní spojky na Chodovskou ulici. Dokončení je plánováno do října 2017. Jedná se o stavbu přímé sjízdné rampy o celkové délce stavebních úprav 450 m a maximální šířce 6,5 m.

„Jde o poslední etapu akce, realizované v letech 2010 až 2017, s celkovými náklady ve výši 82 mil. Kč. Na realizaci poslední části bylo v roce 2016 přiděleno 50 mil. Kč ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI),“ říká náměstek pro dopravu Petr Dolínek a dodává; „Jsem velmi rád, že i přes složité projednávání a přípravy vznikne logické napojení Jižní spojky s Chodovskou ulicí.“

DSC02507Akce zahrnuje úpravu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Záběhlice v křížení městského okruhu (MO) a ulic Chodovská – Spořilovská a rampy z MO ve směru Štěrboholy – Barrandovský most. Součástí akce je i výstavba nových dopravně bezpečnostních prvků, dopravně navigačních zařízení, značení a portálů pro jejich umístění.

V roce 2010 byla zahájena 0. etapa, která zahrnovala nutná komunikační propojení na Pražský okruh. V roce 2013 byla dokončena 1. etapa, která zahrnovala rozšíření vratné větve Jižní spojka – Spořilovská.

Jižní spojka - budování sjezdu na Chodovskou 003Dopravní omezení:
Místní komunikace Chodovská v úseku Jižní spojka – Spořilovská
Termín: 7. 2. 2017 – 30. 9. 2017 (DIR pro II. etapu)
– Přechodná úprava provozu spočívající v umístění dopravního značení na obě sjízdné vratné rampy z komunikace Jižní spojka v obou směrech a umístění výstražných značek na komunikaci Spořilovská.
– Omezení v pravém jízdním pruhu spočívající v umístění příčné uzávěry směrovacími deskami se světly na komunikaci Chodovská ve směru do centra.
– Objížďka nebo jiná dopravní omezení se nezřizují.

Jižní spojka - budování sjezdu na Chodovskou 001 Jižní spojka - budování sjezdu na Chodovskou 002 Jižní spojka - budování sjezdu na Chodovskou 005Situace JS Rampa Chodovská