Aktuálně

Praha zavádí opatření na zlepšení dopravní situace v okolí Vítězného náměstí

2. 9. 2016 vitezne-namesti-letec-00

Magistrát hlavního města Prahy činí ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, ROPIDem a Technickou správou komunikací kroky, jejichž cílem je zlepšit složitou dopravní situaci na území Prahy 6, zejména pak v okolí Vítězného náměstí.

náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD)„Klíčovým nástrojem ke zlepšení bude chystané propojení Evropské a Svatovítské, ale to nebude za týden, proto děláme maximum, abychom situaci zlepšili pomocí dílčích opatření, na kterých intenzivně spolupracuji s odborníky i vedením městské části. Všechna zavedená opatření jsou samozřejmě sledována a vyhodnocována, aby mohly být případně provedeny potřebné úpravy,“ uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Okolí Vítězného náměstí je jednou z několika lokalit, kde došlo ke zhoršení dopravní situace po loňském otevření Tunelového komplexu Blanka. V současné době navíc situaci komplikuje uzavírka Korunovační ulice, kde se buduje nový most přes železniční trať, probíhá překládka inženýrských sítí, rekonstrukce vodovodu a oprava povrchů.

korunovacni-letec-02Jednou z oblastí, na nichž se pracuje, je úprava světelné signalizace. Minimálně po dobu uzavírky Korunovační ulice bude v provozu nový semafor u výjezdu z Vítězného náměstí směrem do Svatovítské ulice, který zlepšuje průjezdnost kruhového objezdu. Dočasně byla provedena také úprava světelné signalizace na Prašném mostě se zvýhodněním levého odbočení směrem na Hradčanskou. Tam byl dočasně odstraněn vyhrazený pruh pro autobusy.

„Cílem všech zmíněných opatření je, abychom maximálně zprůjezdnili lokalitu ze směru od Roztok do centra, respektive do Tunelového komplexu Blanka, protože právě od ulice Jugoslávských partyzánů přes „Kulaťák“ a dále na Svatovítskou se tvoří nejdelší kolony,“ vysvětlil Dolínek.

 

jugoslavskych-partyzanu-letec-01

V ulici Jugoslávských partyzánů byl prodloužen pruh pro autobusy o 80 metrů. Nově začíná u přechodu k tramvajové zastávce Lotyšská a tak umožní autobusům vyjet do buspruhu z kolony dříve. Autobusy přijíždějící ulicí Jugoslávských partyzánů také nově neprojíždějí kruhovým objezdem Vítězného náměstí, ale nově využívají by-pass kruhového objezdu vytvořený změnou směru průjezdu přes autobusový terminál (protisměrně k trvalému stavu) do Evropské ulice. „Nově je výstupní zastávka na východním úseku severního chodníku terminálu a nástupní zastávky v Evropské ulici. Z Evropské ulice do ulice Jugoslávských partyzánů linky projíždějí Šolínovou ulicí,“ uvedl tiskový mluvčí ROPID Filip Drápal.

„Novinkou je rovněž to, že autobusy od Prašného mostu přijíždějí Svatovítskou ulicí po tramvajovém tělese až ke kruhovému objezdu Vítězného náměstí, čímž je v této ulici eliminován vliv kolon automobilů na provoz linek Pražské integrované dopravy. V tomto směru je zastávka Kafkova nahrazena zastavením v tramvajové zastávce Vítězné náměstí,“ řekl tiskový mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy Jiří Štábl.

Praha dělá vše pro to, aby uzavírka Korunovační ulice byla ukončena v předstihu oproti plánovanému termínu. „Všem dodavatelům jsem zdůraznil, že rychlost je v této lokalitě zásadní, samozřejmě ale ne na úkor kvality. Před Vánoci doprava v Praze tradičně houstne, takže pevně věřím, že se to stihne. Budeme dělat pravidelné kontrolní dny a mohu Pražanům slíbit, že tlak z mé strany bude maximální,“ uzavřel náměstek Dolínek.

Zdroj: MHMP

vitezne-namesti-letec-01