Aktuálně

Rekonstrukce Wilsonovy vytváří v centru i přes prázdniny velké kolony

8. 7. 2016 DSC03678

Ani v době letních prázdnin si v Praze řidiči moc neodechnou. Některé dopravní omezení kvůli opravám komunikací jsou ale bolestivá i přes nižší provoz a nechávají vznikat ošklivým kolonám. Magistrála je toho zářným příkladem, jak jsme si bohužel sami ověřili. Holt, když není dokončen vnitřní Městský okruh, tak se tomu nelze vůbec divit.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) totiž zahájila v pondělí 4. července 2016 rekonstrukci v části ulice Wilsonova ve směru na Prahu 4. Jedná se o souvislou údržbu vozovky v úseku od výjezdu z parkoviště Hl. nádraží k Václavskému náměstí, která navazuje na opravu z roku 2015. Oprava bude ukončena nejpozději do 31. srpna 2016.

DSC03660Postupná rekonstrukce, dlouhá zhruba 500 m v celé šíři komunikace, zahrnuje kompletní odfrézování vozovky a následnou výměnu živičného povrchu.  V plánu je ošetření trhlin a propadů v konstrukci vozovky, vyrovnávka obrub a úprava povrchových znaků. Bude obnoveno vodorovné dopravní značení. V rámci akce bude provedena přeizolace podchodu u Státní opery a podjezdu u parkoviště z Hlavního nádraží.

Před místem se sníženým počtem pruhů vznikají kolony, které nezřídka vedou až k Vltavě. Řidiči jsou rádi, když v nich stráví jen čtvrthodinku, ale delší časový interval není žádnou výjimkou. Když pak dojde na lehký ťukanec, stane se Wilsonka opravdovým parkovištěm, jen těch 80 Kč za hodinu stání a nervů po vás nikdo nechce. A co nás tedy ještě čeká a nemine?

DSC03691Částečná uzavírka komunikace
1. fáze:
úsek od výjezdu z parkoviště Hl. nádraží – Politických vězňů 
Uzavření vozovky po polovinách se zachováním dvou jízdních pruhů.
2. fáze: úsek Politických vězňů – Václavské náměstí
Uzavření vozovky po polovinách se zachováním dvou jízdních pruhů.
Orientační termíny (dle postupu a návaznosti prací):
1. etapa od 4. 7. do 18. 7. 2016
2. etapa od 19. 7. do 1. 8. 2016
3. a 4. etapa dle aktuálního postupu prací (nejdéle do 31.8.2016)

Zdroj: TSK

DSC03696