Aktuálně

Starostům z jihovýchodu Prahy je otálení se stavbou SOKP 511 trnem v oku

30. 9. 2016 memorandum-k-sokp-starostove

Memorandum starostů městských částí a obcí ležících na jihovýchodním okraji Prahy, vyjadřující znepokojení a zásadní nesouhlas s dosavadním vývojem v přípravě dostavby Silničního okruhu kolem Prahy – stavby 511, předal v minulém týdnu ministru dopravy Danu Ťokovi starosta MČ Praha 15 Milan Wenzl. Stalo se tak během besedy k aktuální situaci v dopravě v pražských městských částech.

CZ-IP01a_Okruh_(Pražský_okruh)_(2016)Podpis memoranda inicioval starosta Wenzl letos v červnu na základě nesouhlasu s rozhodnutím vlády o vyjmutí stavby SOKP 511 ze seznamu vybraných prioritních staveb. Dokument postupně podepsaly téměř tři desítky starostů a je adresovaný komisaři Evropské komise pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenu Vellovi. Memorandum svým podpisem podpořila i poslankyně Helena Válková.

Dostavba této části Pražského okruhu je nezbytná pro ulehčení dopravy nejen v jihovýchodních částech Prahy, ale i v celé metropoli. Starostové jihovýchodu se v této souvislosti už jednou obrátili na vládu formou dopisu premiéru Sobotkovi. Žádné odpovědi se však nedočkali.

„Obchvat 511 výrazně ulehčí dopravě v celé Praze hlavně v tom, že odkloní nákladní dopravu a kamiony. Zároveň podporujeme i realizaci Hostivařské spojky, která vyřeší dopravu městských částí, Štěrbohol, Dubče, Dolních Měcholup, Prahy 22, Prahy 15 a Petrovic,“ uvedl starosta MČ Praha 15 Milan Wenzl.