Aktuálně

Víkendová uzavírka Lochkovského tunelu dá stopku Pražskému okruhu

3. 2. 2017 Komořanský Cholupický tunel 011

Víkend bude v metropoli ve znamení omezení v tunelech. Postižen bude jak vnější Pražský okruh, tak po kratší dobu i část Městského okruhu.

Řidiči tak musejí při jízdě po dálnici D0 počítat s nutností použít objízdnou trasu. Dálnice bude uzavřena v úseku mezi MÚK Zbraslav (EXIT 10) – MÚK Lochkov (EXIT 15). Objížďka využívá část Jižní spojky a pak podle směru buď ulici K Barrandovu či ulici K Cementárně v Radotíně.

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) proto s předstihem vydalo upozornění na úplnou uzavírku tunelu Lochkov na Pražském okruhu. Ta se uskuteční v době od pátku 3. února 2017 od 21 hod. do pondělí 6. února 2017 do 4 hod.

objižďka LochkovDůvodem uzavírky je kompletní výměna kamerového systému v tunelu Lochkov. Práce v tunelu probíhají již od 25. ledna 2017, prozatím vždy pouze v jedné tunelové troubě (druhá tunelová trouba je v režimu obousměrného provozu). Od pátku 3. února, kdy již budou kamery v celém tunelu vyměněny, musí dojít z důvodu komplexních zkoušek k uzavření celého tunelu (obě tunelové trouby). Harmonogram celé akce byl maximálně zkrácen, úplné uzavírky budou probíhat za třísměnného provozu.

S dalším upozorněním přišel i pražský magistrát. Ten chystá noční uzávěry tunelů Městského okruhu – Strahovského, Brusnického a Dejvického – a to ze soboty 4. února 2017 na neděli 5. února 2017. U uzavírkám tunelů dojde v době od 23.00 do 05.00 hodin.

Důvodem uzávěry Strahovského tunelu je čištění kamer. V Brusnickém a Dejvickém tunelu bude probíhat pravidelná údržba a kontroly technologie tunelů. Práce zajišťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

Zdroj: ŘSD a MHMP